Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 23 kwietnia 2012 r. świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Impreza została zorganizowana przez bibliotekę. W organizacji i przeprowadzeniu Święta Książki pomagało Koło Biblioteczne oraz niezrzeszeni miłośnicy książki i przyjaciele biblioteki. Impreza odbywała się pod hasłem tegorocznych obchodów „"Czytaj! Zobacz więcej". Szkoła została udekorowana ulotkami oraz plakatami informującymi o programie imprezy. Na przerwach rozdawano kolorowe ulotki pt. „Zalety książki”.
Na przerwach w czytelni prezentowany był oficjalny spot imprezy pt. "Czytaj! Zobacz więcej". To wspólny projekt Bibliocreatio i Biblioteki UW. Film z udziałem pisarzy, artystów, ludzi kultury i sztuki. Można było również obejrzeć filmiki reklamowe aktualnych bestsellerów. W ramach Dnia Książki  w bibliotece miała miejsce wystawa książek prezentująca formę książki jako kodeksu na przykładzie pięknych wydawnictw albumowych oraz popularnych książek beletrystycznych. Wystawie towarzyszyły informacje w postaci gazetki na temat książki i praw autorskich.
W dniu Święta Książki ogłoszono wyniki ankiety czytelniczej przeprowadzonej w marcu tego roku w klasach pierwszych i drugich. Z prezentacji uczniowie mogli się dowiedzieć między innymi czy nasi uczniowie lubią czytać książki, jak często sięgają po książki i przede wszystkim co czytają. Wyniki napawają optymizmem a szczegółowe sprawozdanie ukaże się w Gazetce Szkolnej.
W ramach obchodów Dnia Książki uczniowie mogli wziąć także udział w mini konkursie. Każdy kto prawidłowo odpowiedział na zagadki związane z książką oraz sam wymyślił taką zagadkę otrzymał symboliczna nagrodę książkową.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu.