poniedziałek, 25 marca 2024

Święto poezji

 21.03 to Dzień Poezji. Na ten szczególny dzień bibliotekarka przygotowała dla całej społeczności szkolnej akcję "Poczęstuj się poezją". Polegała ona na tym, że każdy mógł "wybrać" sobie z koszyka wiersz, który był zawinięty w rulonik i przewiązany wstążką. Taka forma sprawiła, że uczniowie             i uczennice, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły chętnie sięgali do kosza i z zaciekawieniem odwiązywali ruloniki.

Wiersze podzieliśmy na dwie grupy, dla młodszych odbiorców czyli klas 1-3 oraz starszych kl. 4-8         i  dorosłych. W  drugiej grupie znalazła się poezja Kazimierza Wierzyńskiego i Czesława Miłosza, patronów roku 2024.  Dla młodszych wybraliśmy wiersze m.in.: J. Kulmowej, J. Tuwima,  J. Brzechwy, N. Usenko. 

Kosze z wierszami czekały na wszystkich w bibliotece oraz uczennice koła bibliotecznego i inni chętni, przepasani wstęgami z napisem "Dzień poezji", na korytarzach "częstowali" nimi napotkane osoby.

Niektórzy nie poprzestawali na jednym wierszu i przychodzili do biblioteki po następne. Bardzo nas to cieszy i zapraszamy po więcej.